Novinky ČMVU

28. říjen – Den Středočeského kraje / Galerie Středočeského kraje si Vás dovoluje pozvat na Den kraje do Jezuitské koleje v Kutné Hoře. Ta se v časově a tematicky sevřeném programu představí jako skvost barokního umění s bohatou historií. Obyvatelům Kutné Hory a procházejícím turistům nabídne prohlídku zajímavých prostor s odborným komentářem. Dále návštěvníci mohou navštívit výtvarnou dílnu (zaměřenou tentokrát na menší děti), seznámit se s písemnými materiály Galerie Středočeského kraje, zakoupit si zlevněné publikace a katalogy z produkce ČMVU. Součástí bude také nabídka s prodejem např. kutnohorského vína apod. Celý program zakončíme koncertem barokních skladeb. (19.10.2009)
Prohlídky Jezuitské koleje v Kutné Hoře / „Veškeré prohlídky v Jezuitské koleji v Kutné Hoře sjednává Marie Hejduková tel. 724 639 067, příp. Monika Petráčková tel. 605 773 913.“ (12.10.2009)
Novinka Prodej katalogů
Prodej katalogů / Galerie Středočeského kraje si Vás dovoluje pozvat na prodej výstavních katalogů vydávaných u příležitosti výstav CMVU a GASK, který se uskuteční v týdnu od úterý 6. 10. do pátku 9. 10. 2009.
Mezi prodávanými tituly budou např.: Folklorismy v českém výtvarném umění, Sklo a Prostor, Český komiks a výtvarné umění, Dogs have no religion - Psi jsou bez vyznání (Umělci ze Severního Irska), Vilém Kříž, Oldřich Smutný, Tvrdohlaví, Erró, Karel Kuklík, FRANTA (František Mertl) a další. (1.10.2009)
Tisková zpráva GASK - kulatý stůl / Dne 24.9.2009 Proběhla v pražské kavárně Louvre tisková konference. Zprávu od "kulatého stolu" si můžete přečíst zde: (24.9.2009)
Novinka Dny evropského dědictví v Kutné Hoře navštívilo na tři tisíce lidí
Dny evropského dědictví v Kutné Hoře navštívilo na tři tisíce lidí / (Praha, 14. 9. 2009) V rámci Dnů evropského dědictví, na kterém se organizačně ve dnech 12. – 13. 9 2009 podílela i Galerie Středočeského kraje (Gask), se přišlo do Jezuitské koleje v Kutné Hoře podívat na tři tisíce návštěvníků a turistů. Součástí programu bylo slavnostní spuštění odpočítávadla vteřin - unikátního uměleckého projektu Tomáše Svobody, kdy nad hlavním vchodem do GASKu v Barborské ulici bylo nainstalováno digitální odpočítávadlo vteřin do otevření galerie na jaře příštího roku (8. května 2010).
Multimediální instalace v budově interiéru nás pak zavedla do temné až strašidelné atmosféry starobylého města Kutné Hory. Noční specialitou se ze soboty na neděli stalo organizované přespání dobrovolníků, kterého se zúčastnilo více než třicet lidí. Gask jim umožnila strávit jedinečnou noc přímo v budově Jezuitské koleje.
(15.9.2009)
Novinka Dny evropského dědictví
Dny evropského dědictví /

GASK/Galerie Středočeského kraje Vás srdečně zve na
Dny evropského dědictví (European Heritage Days)
12. – 13. září 2009
Jezuitská kolej
Barborská 53/24
Kutná Hora
(1.9.2009)
Novinka GASK Artfest na Radiu Wave
GASK Artfest na Radiu Wave / Radio Wave je hlavním mediálním partnerem festivalu: "Jak už jistě víte z vysílání Radia Wave, začátkem srpna bude Kutná Hora hostit GASK Artfest. Jeho součástí je hudební festival Creepy Teepee, který proběhne mezi 4. a 9. srpnem." (13.7.2009)
Novinka CREEPY TEEPEE program
CREEPY TEEPEE program  / Line up den po dni pro hudební sekci GASK ARTFESTU.
dramaturgie: A.M.180 Collective
Nádvoří Jezuitské koleje
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53/24
Kutná Hora (7.7.2009)
Novinka GASK artfest
GASK artfest / Jezuitská kolej, Kutná Hora
31. 7. – 9. 8. 2009

Kutná Hora otevře během deseti letních dnů své brány „nultému“ ročníku festivalu GASK Artfest. Atraktivní multižánrový program oživí nádvoří Jezuitské koleje v těsném sousedství gotického chrámu sv. Barbory, stejně jako ulice a náměstí starobylého města. Na své si přijdou nejen vyznavači alternativní hudební scény, ale i milovníci filmu a současného výtvarného umění. Organizátor festivalu – GASK / Galerie Středočeského kraje - představí v pečlivé dramaturgii progresivní segment vizuální a hudební kultury jako nejlepší pozvánku necelý rok před zahájením provozu v prostorách Jezuitské koleje v květnu 2010.
(26.6.2009)
Novinka OHLÉDNUTÍ ZA DNEM OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V KUTNÉ HOŘE
OHLÉDNUTÍ ZA DNEM OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V KUTNÉ HOŘE / V sobotu 23. května proběhl Den otevřených dveří v Jezuitské koleji v Kutné Hoře, za přítomnosti hejtmana Středočeského kraje MUDr. Davida Ratha.

Za značného zájmu veřejnosti byla představena nejen celková plánovaná struktura nového Centra umění v Kutné Hoře, ale také umístění rektorátu a kampusu nové Královské university Středočeského kraje. (26.5.2009)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další