Prohlášení o přístupnosti

Webová prezentace Českého muzea výtvarných umění v Praze splňuje Pravidla tvorby přístupného webu (vydané v souladu s novelou Zákona č. 365/2000 Sb. o informačních systémech veřejné správy) a nejdůležitější pravidla metodik Blind Friendly Web a WCAG 1.0.

Porušena jsou Pravidla přístupného webu pouze v bodech:

 1. Informace sdělované prostřednictvím skriptů, objektů, appletů, kaskádových stylů, obrázků a jiných doplňků na straně uživatele jsou dostupné i bez kteréhokoli z těchto doplňků.

  V části Průvodce sbírkami je pro funkčnost nezbytné využití JavaScriptu a Flashe.

 2. Barvy popředí a pozadí jsou dostatečně kontrastní.

  Kontrast některých textů oproti pozadí může být menší než je definováno v metodice W3C WCAG 1.0. Všechny texty však vyhovují požadavkům na kontrast podle novější metodiky W3C WCAG 2.0, které lépe odpovídají potřebám při tvorbě webových stránek. Běžný text těchto stránek je však vždy maximálně čitelný (černý text na bílém pozadí).

Pro popis všech informací na tomto webu je použit značkovací jazyk HTML 4.01 Transitional. Obsah je kompletně oddělen od stylu pomocí CSS, díky tomu je možné web prezentovat na dalších výstupních zařízeních. Všechny velikosti jsou uvedeny v relativních jednotkách, je tedy možné podle potřeby zvětšit velikost písma. Všechny odkazy jsou v textu vyznačeny podtržením.

Informace prezentované v jiných formátech

Na našem serveru jsou informace nabízeny i v podobě dokumentů formátu PDF, a to zejména z důvodů, že buď obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML nepodporuje, nebo jsou příliš velké rozsáhlé a je vhodné jejich stažení. K prohlížení těchto dokumentů, je možné si zdarma stáhnout Acrobat Reader.

Podpora prohlížečů

Všechny majoritní prohlížeče ve svých nových verzích zobrazí obsah stránek správně. U starších verzí může docházet k nekorektnímu zobrazování některých grafických prvků. Vždy je ale obsah stránek plně čitelný.

Klávesové zkratky

 • Alt + 0 – prohlášení o přístupnosti
 • Alt + 1 – úvodní stránka
 • Alt + 2 – obsah stránky
 • Alt + 3 – mapa stránek
 • Alt + 4 – kontakty

Kontakt na webmastera

Vaše případné náměty či informace o problémech při zobrazovaní těchto stránek můžete psát na adresu webmaster@cmvu.cz.