podívejte se, co je nového v Jezuitské koleji

Jezuitska kolej v Kutné Hoře
více...

Současné výstavy

V současnosti neprobíhají žádné výstavy.

Zobrazit plán výstav

O Muzeu

České muzeum výtvarných umění v Praze vzniklo v roce 1963 jako regionální galerie Středočeského kraje – Středočeská galerie. Stalo se součástí velkoryse koncipované sítě státních galerií v České republice.
více Historie muzea

První výsledky akviziční práce byly veřejnosti poprvé představeny v roce 1963 na zámku v Nelahozevsi. Zámek, včetně lobkovicko-roudnické sbírky byl v rámci restitucí v roce 1993 navrácen původním majitelům.
více Zámek v Nelahozevsi

V letech 1969 až 1971 byly rekonstruovány tři historické domy v Husově ulici na Starém Městě pražském, kde bylo vytvořeno sídlo galerie a prostory pro proměnné výstavy.
více Domy v Husově ulici

V roce 1993 získalo muzeum nový statut i svůj nynější název České muzeum výtvarných umění v Praze.

V říjnu 1994 muzeum otevřelo stálou expozici a výstavní prostory v nově rekonstruovaném Domě u Černé Matky Boží v Celetné ulici, postaveném architektem Josefem Gočárem v letech 1911 až 1912. V roce 2002 zde muzeum ukončilo svou činnost.
více Dům u Černé Matky Boží

V roce 1998 vláda České republiky rozhodla o přidělení bývalé Jezuitské koleje v Kutné Hoře Českému muzeu výtvarných umění v Praze pro vybudování stálé expozice. V roce 2008 tak bude v těsném sousedství chrámu sv. Barbory otevřeno nové, velkoryse koncipované, polyfunkční kulturní zařízení – Centrum umění Kutná Hora.
více Jezuitská kolej