OHLÉDNUTÍ ZA DNEM OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V KUTNÉ HOŘE

26.5.2009 / V sobotu 23. května proběhl Den otevřených dveří v Jezuitské koleji v Kutné Hoře, za přítomnosti hejtmana Středočeského kraje MUDr. Davida Ratha.

Za značného zájmu veřejnosti byla představena nejen celková plánovaná struktura nového Centra umění v Kutné Hoře, ale také umístění rektorátu a kampusu nové Královské university Středočeského kraje.

Veřejnost tak měla jedinečnou možnost vstoupit do čerstvě zrekonstruovaných prostor této unikátní budovy, která byla uzavřena od října 2004. Návštěvníci obdivovali strohé raně barokní interiéry v kombinaci s moderními architektonickými prvky, které jsou ve své funkčnosti nezbytné pro provoz depozitáře, kanceláří a budoucích výstavních prostor muzea. Zároveň měli možnost shlédnout ve dvou pro ně otevřených podlažích představení historie rekonstrukce, netradiční prezentaci sbírkového fondu Českého muzea výtvarných umění a speciální projekci slavného filmu Der Lauf der Dinge od umělecké dvojice Peter Fischli - David Weiss.

Jednoznačně největší zájem budila replika Císařské koruny, která byla do Kutné Hory dopravena za přísných bezpečnostních opatření. Na rozlehlém nádvoří v areálu koleje pak probíhala hudební produkce.

Celá koncepce programu Dne otevřených dveří byla postavena tak, aby uspokojila nejširší spektrum návštěvníků, včetně dětí, pro které byl připraven dětský koutek a hřiště.

Program zajišťovalo České muzeum výtvarných umění v Kutné Hoře a STIS, a. s.

Pořadatelé návštěvníkům děkují za jejich zájem. Věří, že prožili příjemný den, a těší na setkání při slavnostním otevření Centra umění v Kutné Hoře na jaře 2010.