Zánět dásní – trpíte i vy tímto onemocněním?

Mezi nejčastější onemocnění ústní dutiny patří zubní kazy a krvácení dásní, které se úzce spojuje s jejich zánětem. Toto onemocnění je velmi nepříjemné a pokud se nezačne včas léčit, může vést až k trvalé ztrátě zubů. Má však specifické příznaky, které pokud zaznamenáte, navštivte čím dříve vašeho zubního lékaře. Onemocnění má různé stádia a podněty, které jej ovlivňují. Zánět dásní je léčitelný. Nenechte tedy, aby ovlivňoval váš život!

Prvotní příznaky zánětu dásní, při kterých byste měli zbystřit pozornost

Nepříjemný zánět dásní se dá porazit
Odstranění zánětu dásní

Čistíte si zuby a při vyplachování úst jste zpozorovali přítomnost krve ve vaší ústní dutině? Nebo jste zakousli například do jablka nebo jiné tvrdé potravy a spustila se vám krev z vašich dásní? Krvácení dásní představuje prvotní příznak tohoto onemocnění. Pokud dále zaznamenáte například otok nebo zarudnutí vašich dásní, je více než pravděpodobné, že vás toto onemocnění trápí. Pozornost zbystřete i tehdy, pokud vás trápí nadměrný zápach z úst. Pokud vás však dásně bolí, nemusí se automaticky jednat o toto onemocnění. Při zánětu dásní postižené místo většinou nebolí, může se tedy stát, že je jen nadměrně citlivé. Zánět se může vyskytovat pouze v okolí jednoho zubu, ale stejně také není vyloučeno, že může trápit celou řadu zubů. Pro lepší diagnostiku čím dříve vyhľadjte lékaře, který stanoví vaši diagnózu s lepší přesností.

Komplikace při zánětu dásní, které se mohou díky nesprávné léčbě naskytnout


Základem léčby zánětu dásní je odstranění zubního plaku. Pokud se neodstraní, případně se odstraní pouze částečně, začne se v něm tvořit zubní kámen, který dásně dráždí. Pokud zánět není léčen včas, díky bakteriím a jejich působení začne zánět postupovat hlouběji do struktur. Výsledkem je poslední fáze tohoto onemocnění – paradentóza. Jejím výsledkem je v mnoha případech ztráta zubu, ba dokonce ztráta celého chrupu.
Zánět dásní představuje závažné onemocnění. Pokud se však jeho průběh podchytí včas, dokážete s ním žít bez toho, abyste věděli, že tímto onemocněním trpíte. Základem je včasná diagnostika a správná zubní hygiena. Nedovolte, aby vám zánět dásní diktoval, jak máte žít. Pokud máte jakékoli podezření na toto onemocnění, vyhledejte lékaře. Chcete-li se o tomto onemocnění dozvědět více, navštivte stránky https://duvodkusmevu.cz/, kde najdete množství zajímavých informací o tom, jak správně postupovat při diagnostice, ale také o tom, jak si zuby čistit správně.